top of page

LÍTEJ V TOM
I VE ŠKOLE

Středoškolská liga ve frisbee je meziškolní soutěž, kterou hrají smíšené amatérské školní týmy ve formátu pět proti pěti. Organizuje ji naše asociace (ČAU Frisbee). Probíhá formou několika jednodenních turnajů. Zapojit se může jakákoliv střední škola v ČR, případně i vyšší stupně škol základních.

ČAU Frisbee Středoškolka

HLAVNÍM PARTNEREM
STŘEDOŠKOLKY JE:

UUN_Erb_clr1_RGB_EN (3).png

13

ROČNÍKŮ STŘEDOŠKOLKY

46

ŠKOL LETOS V SOUTĚŽI

600

STUDENTŮ NA TURNAJÍCH

ČAU Frisbee středoškolka

JAK ZAPOJIT
SVOJI ŠKOLU

JE TO JEDNODUCHÉ.

Dejte dohromady partu kamarádů, s kterými byste chtěli hrát Frisbee Středoškolku; potřebujete alespoň osm hráčů, kluky i holky. Můžete klidně být z různých tříd či ročníků. Zajděte ve škole za učitelem tělocviku a ředitelem a zeptejte se, jestli vás podpoří. Jako hlavní argument můžete předložit třeba to, že se na Frisbee Středoškolce neplatí žádné startovné.

ČAU Frisbee Středoškolka

PŘIHLAŠTE SE DO STŘEDOŠKOLKY

JAK TO CELÉ
FUNGUJE

ČAU Frisbee středoškolka

CO JE
CÍLEM

Především rozvoj a propagace ultimate frisbee na středních školách. Chceme oslovit studenty –⁠ univerzální sportovce i rekreační hráče, kteří mají smysl pro fair play a frisbee je baví. Díky Frisbee Středoškolce vznikají nové týmy v regionech, kde se zatím frisbee nehrálo.

ČAU Frisbee středoškolka

SYSTÉM
STŘEDOŠKOLKY

Liga se skládá z dvou hlavních kvalifikačních kol: podzimního a jarního. Během každého kvalifikačního kola se odehraje několik turnajů v několika lokalitách po celé České republice. Školní týmy se mohou zúčastnit libovolného množství kvalifikací, ale započítávají se jim maximálně dva nejlepší výsledky z podzimního a maximálně dva nejlepší výsledky z jarního kola. Následně se uskuteční finále, kam je na základě bodového zisku z kvalifikací pozváno šestnáct nejúspěšnějších škol z celé republiky.

ČAU Frisbee Středoškolka

KDY SE
HRAJE

Středoškolská liga se skládá ze dvou kvalifikačních kol a finále. Podzimní kvalifikační kolo probíhá v říjnu, jarní kvalifikační kolo v dubnu. Vyvrcholení celého ročníku Středoškolské ligy (tedy finále) je vždy plánováno na konec školního roku, konkrétně na červen. Turnaje jsou dělané jednodenní formou, hrají se vždy ve všední dny, zpravidla od osmi do patnácti hodin.

ČAU Frisbee Středoškolka

KDE SE
HRAJE

Kvalifikační kola se vždy konají v několika městech po celé ČR. Školy si mohou vybrat lokalitu, která jim nejvíce vyhovuje; případně je možné zúčastnit se během jednoho kvalifikačního kola více turnajů ve více městech (= víc frisbee, víc zábavy, víc bodů na finále). Tradiční města, kde kvalifikace probíhají, jsou Praha, České Budějovice, Ostrava, Hradec Králové a Plzeň. Při větším zájmu v novém regionu se snažíme vyjít školám vstříc a kvalifikaci uspořádat v jejich městě. Finále pro šestnáct nejlépe umístěných týmů se koná v Praze.

_MG_6151.jpg

POTŘEBUJETE DO ŠKOLY
DISKY?

Kupte si naše asociační frisbee za výhodnou cenu 360 Kč a podpořte tím celý projekt frisbee Středoškolky.

UDĚLEJTE SI KURZ PRAVIDEL
ULTIMATE FRISBEE

S naším partnerem Unicorn University jsme připravili Kurz Pravidla Ultimate Frisbee, který je zjednodušenou verzí pravidel určenou pro studenty Středoškolské ligy i začínající a zkušené hráče k rychlému osvojení základů tohoto sportu. Nezabere to mnoho času a pomůže vám to k lepšímu a rychlejšímu řešení situací na hřišti.

UPB_Pravidla Ultimate Frisbee_Produktova loga_16x9_001_book.jpg

POMŮŽEME
VÁM

Pokud vás Středoškolka zajímá a potřebovali jste zjistit víc informací nebo se jen na něco zeptat, spojte se s námi. Ať už jste student, učitel nebo někdo z vedení školy, jsme tu pro vás.

bottom of page